H. Rieger
21b.

18.01.2012

Shrnutí a úspěchy ročníku Carbonia cup 2011

Posledním závodem na autodromu v Mostě se ukončila sezóna 2011 závodů Carboniacup na okruzích. I když jsme úplně nové okruhové amatérské závody, myslíme si, že můžeme tuto sezónu ohodnotit kladně. Nabrali jsme zkušenosti, které se budeme snažit uplatnit pro další zlepšení cupu i v tomto roce.

Pár slov k sezóně 2011.

Již od začátku byla rozhodně naším přáním větší účast jezdců, ale když jsme se ohlédli po účasti také na okolních podnicích, ať už vrchařských, okruhových nebo mistrovství vozů, nebylo se vlastně čemu divit... úbytek závodících vozů byl téměř všude. Jsme rádi, že počet závodníků se u nás závod od závodu zlepšoval, rostl počet startujících i zájem ostatních a budoucích jezdců o náš cup, kdy někteří třeba jen doposud přihlíželi. Proto jsme se nevzdali a bojovali dále i s nízkým počtem aut.

I když bylo v prvních závodech opravdu málo vozů, tak se i přesto na tratích vytvářeli perfektní souboje a bylo vždy s kým bojovat, ať už ve skupině o pohár nebo o zlepšení své techniky jízdy, tudíž i velmi pěkné podívání.

V rámci Carboniacupu se letos představila široká škála různých vozů, formulí a závodních speciálů s jezdci již zkušenými, teamy známých jmen i začínající jezdci.

Celkově se do cupu přihlásilo 76 jezdců ze dvou států, což je krásné číslo na první ročník mezinárodních amatérských okruhových závodů.

Nejvíce obsazenou skupinou v tomto roce byla závodní třída, kam se přihlásilo celkově 29 závodních vozů, v seriové skupině se nám zúčastnilo 24 závodníků, ať už to byli uplní nováčci nebo zkušený závodníci, byli v každém závodě perfektně připraveni a ukázněni, a i zde se bylo na co dívat.

Další skupina která je určena pro speciální vozy jako jsou vozy Caterham, KTM-XBow a jiné sportovní verze, zde se přihlásilo celkem 12 jezdců. Ve formulové skupině jezdilo letos celkem 11 jezdců, objevili se i národní formule, ale tato královská skupina byla prozatím nejslabší, věříme, že se i zde bude startovní pole v sezóně 2012 spíše rošiřovat.

Úplné zakončení sezóny teprve chystáme - vyhlášení proběhne jak jinak než v motoristickém prostředí na motokárové dráze KartCentrum Radotín, kde budete moci společně s námi oslavit a pobavit se na ukončení sezóny, kde pro Vás připravíme ještě poslední závod, tentokrát změříte síly na motokárové trati, vytrvalostním závodem trvání 2hodin., kde teamy o 4jezdcích, kteří se budou střídat musejí najet v celkovém závodě 2h, nejvíce kol trati. Tedy rychlost střídání, čas jízdy každého jezdce a strategie teamu je pouze na Vás :-)

Nejlepší 3teamy budou odměněny také hodnotnou cenou a pohárem.

Na tento večer zveme nejen vítěze skupin, ale i všechny jezdce, kteří se již zúčastnili nebo kteří chtějí jet s námi další ročník Carbonia cupu. Také sponzory a všechny co se podíleli na fungování cupu. Zde se dozvíte nové informace s otevřenou diskuzí o nové sezóně a hlavně pobavíte s přáteli nejen o závodech v příjemné atmosféře.

Pro závodníky absolutních třech vítězů jsou připraveny krom pohárů také i lákavé ceny.

Bronzový post obsadil Pavel Machulda s 60b.který si odnese poukaz v hodnotě 5000,-kč na zjištění výkonových hodnot vozu na válcové brzdě, který věnovala firma www.RRR.cz

Stříbrnou pozici obsadil Tomáš Beneš s 67b., také Tomáš si odnese cenu ve formě 2x poukaz v celkové hodnotě 9000,-kč na meření výkonových hodnot vozu na válcové brzdě u firmy www.RRR.cz

Zlatou pozici obsadil Jan Semlbauer s 80b., který si odveze hlavní výhru a tím je závodní vůz Opel Astra G 2,0 16V který věnovala firma Carbonia.cz a také poukaz na optimalizaci řídící jednotky vozu + meření hodnot na válcové brzdě u firmy www.RRR.cz v hodnotě celkem za 15000,-kč

V samotných skupinách jsme se rozhodli v letošním roce ocenit pohárem všechny závodníky, kteří se zůčastnili minimálně dvou závodů a vešli se bodovým hodnocením do 3míst, kdy jsme udělali malou změnu oproti propozicím, kde byla původně uvedena min. účast 4 při vyhlášených 6-ti závodů, ale z důvodu zrušení posledního Brněnského závodu a slabé účasti prvních závodů se toto upravilo.

Vítězové v jednotlivých skupinách, s největším počtem bodů, kteří splnili podmínku účasti min. na 2 závodech:

Ve skupině A - ve které jezdí upravené cestovní vozy

s obsahem do 1600 ccm se pouze na 1.místě umístil jezdec Milan Andruchovič.

V další kubatuře vozů s obsahem do 2000 ccm bylo obsazeno také jen 1.místo které si vybojoval jezdec Jiří Konečný.

S obsahem motoru do 3000 ccm se v této skupině umístili následující jezdci, na 3.místě se umístil Jan Hřebíček, stříbrné 2.místo obsadil Petr Suchomel a na zlatém 1.místě se umístil Tomáš Rais.

Skupinu A uzavírá 1.místem s obsahem motoru nad 3000 ccm jezdec Tomáš Erdélyi.

Skupina B - ve které bojují jezdci se sériovými vozy

se ve třídě do 1600 ccm umístil na 1.místě pouze jeden jezdec a to Tomáš Ďurdík.

Ve třídě s obsahem motoru do 2000 ccm se na 3.místě umístil jezdec Antonín Daniel, krásné 2.místo patří Petru Doležalovi a zlaté 1.místo si vybojoval Jan Semlbauer.

V další třídě s obsahem motoru do 3200 ccm, ve které letos jezdilo velké množství jezdců vybojovala nejlepší místa nakonec tato trojice jezdců: 3.místo Roman Kolařík,

2.místo Bernd Borýsek a na 1.místě je Tomáš Beneš.

Skupina C - ve které jezdí vozy speciální

se ve třídě s obsahem motoru do 2000 ccm umístili následující jezdci, 3.místo vybojoval Tomáš Miniberger, na 2.místě je Marek Bláha a zasloužené 1.místo obsadil Michal Vítek.

Další třídu s vozy special opanoval 1.místem pouze jeden jezdec a to Lukáš Urban.

Skupina D - třída formulí

kde máme mezi nejlepšími obsazené dvě pozice, zde si krásné 2.místo vybojoval Pavel Pokorný a na 1.místě se zaslouženě umístil Pavel Machulda.

Skupiny, které zde nebyli uvedeny, byli sice hojně obsazeny, ale zde žádný ze zůčastněných jezdců nesplnil podmínku uvedení do celkového bodování.

Ostatním jezdcům děkujeme za účast, doufáme že si skvěle zazávodili, odnesli si alespoň zážitky, zkušenosti i poháry nebo ceny z některého ze závodu a těšíme se na Vás v dalším roce.

Nyní se již chystá uvedený závěrečný ceremoniál s vyhlášením nejlepších a vše směřuje k přípravě vozů a organizace na příští ročník.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat celému organizačnímu teamu do něhož také patří a jim díky: Jiří Korec - technický komisař (za profesionalitu), Jiřímu Stránskému a jeho Safety Car za mnoho odjetých km po trati, fotografovi Honzovi Pružinovi za celodenní výdrž a focení za každého počasí, Honzovi Bláhovi za kamerování i focení, zázemí teamu: Ladislav Smetana, Tomáš Linhart, Ladislav Urban, firmě Braun Slaný za přípravu pohárů, agentuře Catrin Agency SK za zapůjčení hostesek, Vendule a Karlovi Seifertů za časomíru, i všem ostatním... :))

Zvláštní poděkování patří také všem sponzorům, garantům a partnerům, bez jejichž materiální či finanční pomoci by to nešlo :-) a všem kteří věnovali další prostředky do závodů. Zasadili se o to tyto firmy:

CANNONEER a.s. - obchod s kovovým odpadem

TROST Auto Servis Technik s.r.o. - díly a příslušenství pro osobní a nákl.vozy, vybavení dílen, garážová technika

FOXTOYS - dovoz a prodej modelů aut, výroba a potisk modelů

AIR DESIGN s.r.o. - kompletní servis v oblasti výroby reklamy

RALLYE RACING cz, s.r.o. - díly, potřeby, doplňky a oblečení pro motoristický sport a tuning

RRR power s.r.o.  -  vývoj softwaru říd. jednotek, nastavení a distribuce říd. jednotek, stavba závodních motorů, servis a údržba závodních vozů, prodej sportovních dílů

AC DELCO - oleje a maziva do vozů

WaRS a William Art s.r.o. - pronájem, servis a údržba závodních vozů, pronájem rekl. ploch na závodních vozech a motoristických akcích, reklamní činnost, realizace firem. akcí, kampaní a konferencí

PESCH - výroba odlehčených dílů pro motorsport, individuální úpravy karoserií

a dále .. Našim závodníkům a jejich teamům za to že měli chuť s námi jezdit a podpořit nás a dále všem, kteří se podíleli jakkoliv na organizaci či spolupráci okolo cupu za celou uplynulou sezonu a zasadili se o jeho přípravu a samotný chod závodů.